Gebied
Japan heeft een oppervlakte van ca. 378.000 km2. Dit is ongeveer 9 keer groter dan Nederland.
Inwoneraantal
Het land, dat volledig door de Noordelijke Stille Oceaan is omgeven, telt ca. 123 miljoen inwoners. De hoofdstad is Tokio waar 14 miljoen mensen wonen.
Etniciteit
Met een percentage van 97,5% etnisch Japans is het een van de meest homogene landen ter wereld.
Bestuur
Japan is politiek een stabiel land.
Religie
Het shintoïsme en boeddhisme spelen een belangrijke rol in het dagelijks leven en de cultuur van het land. Slechts 0,7 - 1% is Christen.
Economie
De meeste Japanners zijn werkzaam in de handel, financiële dienstverlening en onderwijs.
Bevolkingssamenstelling
Vergrijzing vormt een belangrijke uitdaging voor de toekomst.
Arbeidscapaciteit
Gemiddeld worden ongeveer 1,1 kinderen per vrouw geboren, wat leidt tot een tekort aan jonge arbeidskrachten.
Bevolkingskrimp
De bevolkingskrimp die uit bovenstaande punten voortvloeit, zet de economie, gezondheidszorg en arbeidsmarkt onder druk.
// Japan telt ruim 60 gevangenissen, daarnaast nog veel instellingen zoals dependances, jeugdgevangenissen en detentie-huizen.
// In totaal zijn er ca. 41.000 gedetineerden, terwijl er capaciteit is voor 85.000 gedetineerden.
// De criminaliteit is laag en het systeem draait op orde, discipline en structuur.
Hoe kwamen we bij Japan?
Met Freedom For Free waren we druk bezig om boeken en Bijbels in te zamelen voor de gevangenen van Suriname toen we in een kringloopwinkel een hardwerkende vrouw ontmoette. Zij vroeg ons waar de Bijbels en boeken voor waren. Nadat we haar hadden ingelicht vertelde ze hoe haar zoon in Japan was beland en zendeling was geworden. Hoe hij de taal had geleerd, in het dagelijkse leven pioniert en Nederlandse gevangenen bezoekt.
Contactpersoon
We hebben contact met Paul in Japan. Hij heeft als dominee een zendingshart, geeft leiding aan een gemeente en heeft met zijn vrouw een lunchroom. Deze wordt gebruikt voor zendingsactiviteiten.
Paul bezoekt Nederlandse gedetineerden in verschillende gevangenissen in Japan. We vroegen hem wat hij eventueel nodig zou hebben voor de gevangenen: boeken!
// Jaarlijks verzendt Freedom For Free een doos met diverse Nederlandse Christelijke boeken voor verschillende gevangenissen.
// Deze boeken worden door Paul uitgedeeld aan de Nederlandse gedetineerden tijdens de bezoeken die door hem worden gebracht.
// Vanuit Freedom For Free vinden er geen kerkelijke activiteiten plaats in Japan.
// Ons contactpersoon ontvangt geen maandelijkse financiële ondersteuning en is niet wekelijks enkele dagen actief in gevangenissen. Mede hierdoor is er geen 'Growth' ondersteuning nodig.
